5 benefits of using mixer taps in the bathroom

Banyoda mikser musluk kullanmanın 5 faydası

Mega Yapı

İster banyonuzda ister lavabonuzda kullanılsın, mikser bataryaları artık ayrı sütun bataryalarından çok daha yaygındır.

 

Bir mikser musluğu hem sıcak hem de soğuk su kaynaklarından çekilir ve tek bir ağızdan dökülmeden önce akışı birbirine karıştırır. Daha geleneksel yöntem, suyu ayrı sıcak ve soğuk sütun musluklarından çekerek akışı ayrı tutmaktır. Aşağıda listelediğimiz bir banyo bataryası kullanmanın açıkça faydaları vardır.

 

1. Stil

Birçok kişi, ayrı sıcak ve soğuk musluklara kıyasla bir mikser musluğunun şık ve modern görünümünü tercih eder. Çok çeşitli karıştırıcı musluk stilleri mevcuttur. Keskin, çağdaş çizgilere sahip olabilirler veya klasik bir kemer şeklinde kavisli olabilirler.

Kollar da, geleneksel döner kollardan akışı kontrol etmek için yukarı ve aşağı kaldırılan kollara kadar değişebilir. Duvara monte bir armatürden hoşlanıyorsanız, bunlar da mevcuttur.

 

2. Çok yönlülük

Batarya muslukları, bir küvet veya banyo lavabosu veya lavabo üzerinde eşit derecede iyi çalışabilir. Banyoda bir mikser musluğu ve lavaboda ayrı sıcak ve soğuk musluklarla karıştırabilir veya eşleştirebilirsiniz. Bir duş bataryası eklerseniz batarya bataryaları daha çok yönlü olabilir ve bataryalardan gelen akış ile bir duş eklentisi arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Bu, bir duş banyosu yapmak için elde tutulabilir veya monte edilebilir ve özellikle ayrı bir küvet ve duş kabini için yer olmayan yerlerde kullanışlıdır.

3. Kontrol

İki ayrı musluk ile iki su akışıyla sınırlandırılırsınız - sıcak ve soğuk. Sıcak su sıcaklığı üzerindeki kontrolünüz, ısıtma ayarlarınızla sınırlı olacaktır, ancak tabii ki, sıcak ve soğuk suyu farklı derecelerde küvet veya lavabonun içinde karıştırabilirsiniz.

Mikser musluğu ile, musluklardan akarken sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Bu, ister banyo yaparken, ister yıkarken veya musluktan çıkarken suyla tıraş olurken, suyunuzun sıcaklığını hassas bir şekilde kontrol etmenizi çok daha kolay hale getirir.

4. Kolaylık

Eklenen kontrol, özellikle banyo yapmak söz konusu olduğunda çok kullanışlı olabilir. Ayrı musluklarla, yaygın bir yöntem, genellikle sıcak su musluğu soğuktan daha fazla açıkken her iki musluğu aynı anda çalıştırmaktır. Ancak karışımı doğru bir şekilde elde etmek zor olabilir ve birçok kişi ya tetikte durmaları ya da kontrol etmeye devam etmeleri gerektiğini fark eder.

Sıcak çalıştırmak ve ardından soğuk su eklemek başka bir yaygın taktiktir, ancak bu potansiyel olarak haşlanma banyosuna yol açabilir; özellikle çocuklarınız varsa tehlikelidir. Bir mikser musluğu ile optimum sıcaklığı bularak, banyonun kendi kendine güvenle çalışmasına izin verebilirsiniz. Sadece bunu tamamen unutma, yoksa ellerinde bir sel baskını yaşayabilirsin!

 

5. Ekonomi

Karıştırıcı musluklarına genellikle bir akış sınırlayıcı takılır, çünkü bu, aynı anda sıcak ve soğuk borulardan çok fazla su alınmasını önlemeye yardımcı olur. Pratik anlamda, tek bir akışta karıştırırken daha az sıcak su kullanmanız muhtemeldir, bu hem enerji faturalarınız hem de çevre için iyidir.Mikser muslukları satın alın

Banyonuz için doğru seçimi bulmak için neden tüm banyo bataryası bataryalarımıza göz atmıyorsunuz? Güzel Mega Yapı musluklarını keşfedin