What are Hand-Held Bidet Sprayers?

Elde Taşınabilir Bidet Püskürtücüler nedir?

Mega Yapı

Elde Taşınabilir Bidet Püskürtücüler nedir?

Bide püskürtücünün 3 parçası vardır: kapatma T-valfi, taharet hortumu ve taharet musluğu. Bunu genellikle tuvalet tankına veya tuvaletin yanındaki duvara monte edilmiş bir kılıfta bulursunuz. Bu elektrikli olmayan bidelere su basıncıyla güç verilir, bu nedenle bideli püskürtücüler, tuvalete yakın elektrik prizi olmayan banyolar için mükemmel seçeneklerdir. Ayrıca, kurulumu en kolay tekliflerden bazılarıdır.

 

Elde taşınan bidelerin de birçok alternatif kullanımı vardır - banyonuzda mini bir bahçe hortumu bulundurmak gibidir. Bidenin uzun hortumu ve su basıncı kontrolü sayesinde, duş duvarlarını yıkamak veya küvetteki büyük eşyaları (ve evcil hayvanları!) Temizlemek için elde tutulan bide püskürtücüsü kullanmak kolaydır. Yeni anneler bide püskürtücüler kullanmayı sever. Hassas doğum sonrası cildi nazikçe temizlemekle kalmaz, elde tutulan bide, bez çocuk bezlerini temizlemek için harika çocuk bezi püskürtücüleridir.

 

Ve birisini banyodan uzak tutmak istiyorsanız… diyelim ki iyi hedeflenmiş bir bide spreyi iyi bir caydırıcıdır! (Riski size ait olmak üzere banyo maskaralıklarıyla meşgul olun.) Son olarak, elde tutulan duş başlığının daha çok… uyarıcı yönlerinden hoşlanan bayanlar için, bide püskürtücü kullanmak hoş bir alternatif olabilir. Ama bizden duymadınız.

 

Su ile temizlik, birçok insan için önemli bir uygulamadır. Elde tutulan bideler, İslam'ın yaygın olarak uygulandığı ülkelerde tarihsel olarak popüler olmuştur. Aslında, Müslüman duşu veya shattaf olarak adlandırılan bir bide püskürtücüsü görebilirsiniz. Müslüman inancında manevi ve fiziksel temizlik iç içe geçmiştir. Müslümanlar için temizlik çok önemli olduğundan, banyoyu kullandıktan sonra temizlemenin tercih edilen yolu yıkama yapmaktır. Temiz tutmayı çok önemseyen insanlardan alın: yıkamak, silmekten daha iyidir!

Elde Taşınabilir Bide Püskürtücünün Kullanılması

Rahatlamadan önce elde tutulan taharet musluğunu kullanmayı denemek iyi bir fikirdir. Elde taşınan bideler, en yüksek ayarlarında çok güçlü su basıncına sahiptir. Elde tutulan bidenin basınç kontrolünü ve yönünü nasıl kullanacağınızı öğrenmek için suyu temiz klozet veya küvete püskürtün.

ADIM 1: T Valfini Açın

tutulan bidenin T valfi, püskürtücü kullanılmadığında taharet hortumunda su basıncının birikmesini durdurur. Plastik veya metal T-valfi tuvalet tankının altında, tuvaletin doldurma vanasına takılı bulacaksınız.

 

T valfi kolunu AÇIK konuma çevirin. Endişelenmeyin, siz püskürtücüyü de açana kadar bide püskürtmeyecektir. Taharet spreyinin yoğunluğunu azaltmak için, vanayı yalnızca kısmen açmayı seçebilirsiniz.

ADIM 2: Bide Püskürtme Başlığını yerleştirin

Su akışını kolayca kontrol etmek için püskürtücüyü rahat bir şekilde tuttuğunuzdan emin olun. Tuvalette otururken, bide püskürtücüsünü önünüzdeki klozetin içine bacaklarınızın arasında veya arkanızda aşağı indirin. Önden veya arkadan püskürtme kişisel bir seçimdir; hangisinin daha rahat olduğuna siz karar verebilirsiniz.

püskürtücü kafasını hedef alana doğru bir açıyla yukarı doğru püskürtün. Bir bide püskürtücünün nasıl hedefleneceğini öğrenmek biraz deneme yanılma gerektirir. Amacınız, kirli suyun püskürtücüye değil klozete düşmesi için yukarıya doğru bir açıyla püskürtmektir. Açılı bide spreyi daha rahat ve etkilidir.

 

Bazı el tipi bideler, kişisel temizlik için daha sezgisel ve ergonomik olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. CleanSpa Advanced'in benzersiz kavisli tasarımı ve nozul yönü, yeni kullanıcıların tutması ve nişan alması için genellikle daha kolaydır.

ADIM 3: Kendinizi Yıkayın

Yıkamaya hazır olduğunuzda, bide spreyini başlatmak için tetiği hafifçe sıkın veya itin. Unutmayın, dikkatli olmazsanız baskı çok güçlenebilir! Püskürtme açısı doğru gelmiyorsa elinizi yeniden konumlandırın. Bide suyunuz her zaman temizdir çünkü doğrudan evinizin su tankından gelir - aynen lavabonuz veya duş suyunuz gibi.

ADIM 4: T Valfini Kapatın

Sızdırmaz bide püskürtücüyü garanti etmenin çok kolay bir yolu vardır: püskürtücü kullanılmadığında T valfini kapatmak. T valfi, el tipi taharet musluğunun ayrılmaz bir parçasıdır. Kullanımınız bittiğinde taharet hortumuna giden su akışını tamamen kapatmanızı sağlar. T-valfini her seferinde KAPALI konumuna getirmek çok önemlidir; aksi takdirde, taharet musluğu sızabilir veya taşmaya neden olabilir. Bunu bir bahçe hortumu başlığı gibi düşünün - kolu serbest bırakmak suyu durdurur, ancak yine de musluğu kapatmanız gerekir.

Bu kadar! Elde tutulan bir bide kullandıktan sonra kurulamak için birkaç kare tuvalet kağıdı yeterli olacaktır. Bazı insanlar bunun yerine özel bir havlu veya bez kullanır - duştan sonra bir tane kullanırsınız, neden bide duştan sonra da olmasın? Her iki durumda da kağıt tasarrufu yaparsınız. Çevre bilincine sahip olanlar için, elektrikli olmayan bideli püskürtücüler kullanmak çevreye yardımcı olmanın harika bir yoludur.