What is a Bidet Toilet Seat?

Klozet Kapağı nedir?

Mega Yapı

Bu yüksek teknoloji, tuvalet ve bide kombinasyonları daha yeni bir yeniliktir. Klozet kapağının yerine basit bir DIY kurulumuyla mevcut bir tuvalete eklenirler. Hala tuvalette otururken bide işlevini kullanacaksınız - banyoda dolaşmak yok! Hijyenik bir başlık, püskürtmek için altınızda uzanır, ardından kullanılmadığı zaman koltuğun içine geri çekilir.

 

Elektronik bideli klozetler entegre su ısıtıcılarına bile sahiptir, böylece ılık suyla yıkamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, bu modern harikalar ısıtmalı koltuklar, gece lambaları, koku gidericiler ve sıcak hava kurutucular gibi her türlü ekstraya sahiptir.

 

1960'larda Arnold Cohen (“Bay Bidet” olarak da bilinir) ilk bideli tuvalet cihazını monte etti ve ona Amerikan Sitzbath adını verdi. Gerçekten zamanının ötesinde olan bide / klozet kombinasyonu, Amerikan halkı tarafından büyük ölçüde reddedildi. Ancak 1980'lerde Japonya'da bir üretici Bay Bidet’in bideli klozet koltuğunun bir türevini sundu… ve şimdi Japonya'daki banyoların% 80'inden fazlasında bir tane var! Bide klozetlerin kendin yap takması kolay olduğundan ve büyük bir yenileme gerektirmediğinden, bunlar Amerikan banyolarında da en popüler bide haline geldi.